Baktubal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Baktubal

Kafasına GöreTakılanların En Gözde Mekanı

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» HERKES BAKSIN!!!!
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeÇarş. Ağus. 19, 2009 10:14 am tarafından Junior

» İkariam Nedir?
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeÇarş. Ağus. 19, 2009 9:57 am tarafından Junior

» Duyduk Duymadık Demeyin!! :shock:u
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeÇarş. Ağus. 19, 2009 9:55 am tarafından Junior

» bnm onerilerim
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeÇarş. Ağus. 19, 2009 9:46 am tarafından Junior

» C.Ronaldoo
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeSalı Ağus. 18, 2009 4:06 pm tarafından Underworld

» The Void 2009
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeSalı Ağus. 18, 2009 11:11 am tarafından Admin

» Ship Simulator 2008
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeSalı Ağus. 18, 2009 11:10 am tarafından Admin

» Guitar Hero 3
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeSalı Ağus. 18, 2009 11:08 am tarafından Admin

» Railroad Lines [2 ParT]
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeSalı Ağus. 18, 2009 11:07 am tarafından Admin

Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Junior
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Vote_lcapÇanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay 1450Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Vote_rcap 
Admin
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Vote_lcapÇanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay 1450Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Vote_rcap 
aysechik
afili-yalnizlik
maddoxx
niyazi263
fatihhh
T-ReX
atmaca
ByyéL
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 15 kişi Salı Ekim 23, 2012 10:36 pm tarihinde online oldu.
Istatistikler
Toplam 72 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: Yüksek Gerilim

Kullanıcılarımız toplam 613 mesaj attılar bunda 249 konu
Forum
Pagerank
Pagerank
Reklam
Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Banner

Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay

4 posters
YazarMesaj
Junior
Admin
Admin
Junior

Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Empty
MesajKonu: Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay   Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeC.tesi Mayıs 09, 2009 4:30 pm

Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Bir Olay

Kocadere köyünde büyük bir “ Sargı Yeri ” kuruluyor. Kimi Urfalı , kimi Bosnalı , Kimi Adıyamanlı , Kimi Gürünlü, Kimi Halepli çok sayıda yaralı getiriliyor...
Bunlardan biri Çanakkale Lapsekinin Beybaş Köyündendir ve yarası oldukça ağırdır. Zor nefes alıp vermektedir. Alçalıp yükselen göğsünü biraz daha tutabilmek için komutanının elbisesine yapışır. Nefes alıp vermesi oldukça zorlaşır ama tane tane kelimeler dökülür dudaklarından.
" Ölme ihtimalim çok fazla... Ben bir pusula yazdım... Arkadaşıma ulaştırın..."
Tekrar derin nefes alıp, defalarca yutkunur:
" Ben...Ben köylüm Lapseki' li İbrahim Onbaşından 1 Mecit borç aldıydım...Kendisini göremedim. Belki ölürüm. Ölürsem söyleyin hakkını helal etsin "
" Sen merak etme evladım " der Komutanı, kanıyla kırmızıya boyanmış alnını eliyle okşar. Ve az sonra komutanının kollarında şehit olur ve son sözüde " söyleyin hakkını helal etsin " olur...
Aradan fazla zaman geçmez. Oraya sürekli yaralılar getiriliyor. Bunlardan çoğu daha sargı yerine ulaştırılmadan şehit düşüyor. Şehitlerin üzerinden çıkan eşyalar, künyeler komutana ulaştırılıyor. İşte yine bir künye ve yine bir pusula. Komutan göz yaşlarını silmeye daha fırsat bulamamıştır. Pusulayı açar, hıçkırarak okur ve olduğu yere yığılır kalır. Ellerini yüzüne kapatır, ne titremesine nede göz yaşlarına engel olamaz :
"Ben Beybaş Köyünden arkadaşım Halil'e 1 mecit borç verdiydim. Kendisi beni göremedi. Biraz sonra taarruza kalkacağız. Belki ben dönemem. Arkadaşıma söyleyin ben hakkımı helal ettim."
ILKER_17 çevrimdışı Alıntı Yaparak Cevapla
https://baktubal.yetkin-forum.com
afili-yalnizlik

MesajKonu: Geri: Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay   Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimePerş. Haz. 04, 2009 9:15 am

güzel
maddoxx

MesajKonu: Geri: Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay   Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 8:49 am

bencede
Admin

Admin

MesajKonu: Geri: Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay   Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay Icon_minitimePerş. Tem. 09, 2009 2:59 pm

güzelde ilker17 ne?

Çanakkale Savaşı Sırasında Yaşanmış Gerçek Bir Olay
1 sayfadaki 1 sayfası